Słownik pojęć
internetowo-reklamowych

Wpisz w poniższe pole termin, którego definicji szukasz.

odrobina cierpliwości...

Zrzut ekranu Inne nazwy: screenshot

Zapis (najczęściej do pliku graficznego lub schowka systemowego) zawartości wyświetlanej aktualnie na ekranie komputera.

W systemie Windows możliwe jest wykonanie zrzutu ekranu do schowka przez wciśnięcie przycisku PrintScreen (w celu wykonania zrzutu zawartości całego ekranu) albo Alt+PrintScreen (wykonanie zrzutu tylko aktualnie aktywnego okna).

Sama funkcja zrzutu ekranu, jak również przycisk PrintScreen na klawiaturze mają swoje korzenie w starszych systemach. Przykładowo użycie wspomnianego przycisku w DOS-ie powodowało wydrukowanie zawartości ekranu na drukarce podłączonej do portu LPT.

Reklama

Lista haseł

Zaproponuj hasło do opracowania!

Co to jest?

Właśnie przeglądasz słownik pojęć związanych z Internetem i branżą reklamową. Powstał, aby usystematyzować podstawową wiedzę z wymienionych dziedzin oraz przedstawić ją w sposób możliwie prosty i zrozumiały.

Realizujemy projekt z myślą o osobach niezaznajomionych z często skomplikowaną terminologią. Stąd nie znajdziesz tutaj bardzo szczegółowych opisów pełnych technicznego żargonu. :)

Baza terminów jest stale rozwijana. Jeżeli nie znalazłeś interesującej Cię definicji, możesz zasugerować nam jej opracowanie.

Pozostałe narzędzia

webspeed

Sprawdź jakość swojej strony www!

https://webspeed.intensys.pl/

whois

Sprawdź szczegółowe dane domeny (abonent, rejestrator, serwery dns, listy spamowe)

https://whois.intensys.pl/

gspot

Sprawdź pozycję strony w Google
dla wybranych słów kluczowych

https://gspot.intensys.pl/

Słownik pojęć

Słownik pojęć internetowo-reklamowych

https://slownik.intensys.pl/
Do góry
Facebook