Słownik pojęć
internetowo-reklamowych

Wpisz w poniższe pole termin, którego definicji szukasz.

odrobina cierpliwości...

Światłodruk Inne nazwy: fototypia, collotypia, albertotypia

Dawna bezrastrowa technika druku płaskiego, poprzedniczka druku offsetowego, zapewniająca wysoką (w czasach jej świetności) jakość i powtarzalność druku. Dzięki tej właściwości światłodruk wykorzystywany był do produkcji wizytówek, kart pocztowych czy zaproszeń.

Do przenoszenia obrazu wykorzystywana jest tutaj szklana lub metalowa forma drukarska pokryta specjalną żelatyną z domieszką dwuchromianu potasu. Tak przygotowana forma jest naświetlana przez negatyw światłem UV (słonecznym lub np. lampami łukowimi). Następnie poddawana płukaniu i suszeniu w chłodnym miejscu bez dodatkowych źródeł ciepłe przez ok. 24h zanim możliwebędzie przenisienie druku z formy na docelowy nośnik (papier).

Obecnie wykorzystywana jest rzadko, najczęściej w procesie reprodukcji.

Reklama

Lista haseł

Zaproponuj hasło do opracowania!

Co to jest?

Właśnie przeglądasz słownik pojęć związanych z Internetem i branżą reklamową. Powstał, aby usystematyzować podstawową wiedzę z wymienionych dziedzin oraz przedstawić ją w sposób możliwie prosty i zrozumiały.

Realizujemy projekt z myślą o osobach niezaznajomionych z często skomplikowaną terminologią. Stąd nie znajdziesz tutaj bardzo szczegółowych opisów pełnych technicznego żargonu. :)

Baza terminów jest stale rozwijana. Jeżeli nie znalazłeś interesującej Cię definicji, możesz zasugerować nam jej opracowanie.

Pozostałe narzędzia

webspeed

Sprawdź jakość swojej strony www!

https://webspeed.intensys.pl/

whois

Sprawdź szczegółowe dane domeny (abonent, rejestrator, serwery dns, listy spamowe)

https://whois.intensys.pl/

gspot

Sprawdź pozycję strony w Google
dla wybranych słów kluczowych

https://gspot.intensys.pl/

Słownik pojęć

Słownik pojęć internetowo-reklamowych

https://slownik.intensys.pl/
Do góry
Facebook