Słownik pojęć
internetowo-reklamowych

Wpisz w poniższe pole termin, którego definicji szukasz.

odrobina cierpliwości...

Tag cloud Inne nazwy: chmura tagów, tagi, tagcloud, tags

Rozwiązanie polegające na zaprezentowaniu najczęściej występujących treści w serwisie za pomocą kolejno wypisanych fraz (tagów), które w zależności od popularności napisane są dużą lub małą czcionką (stosuje się kilka rozmiarów czcionki).

Przykładem zastosowania "chmury tagów" jest nasz blog firmowy - ogólnie wpisy są posegregowane według ich typu, jednak jeśli ktoś zechce poczytać na wybrany temat, może skorzystać z tagów.

"Chmura tagów" jest generowana automatycznie na podstawie tagów, które podaje się do każdego wpisu na blogu.

Dzięki temu nie trzeba się zastanawiać nad tym, czy warto tworzyć kategorię wpisów, czy nie będzie zbyt wielu kategorii itp. Kategorie tematyczne tworzą się same, a jeśli na dany temat jest odpowiednia liczba wpisów, wyświetla się on w "chmurze tagów".

Reklama

Lista haseł

Zaproponuj hasło do opracowania!

Co to jest?

Właśnie przeglądasz słownik pojęć związanych z Internetem i branżą reklamową. Powstał, aby usystematyzować podstawową wiedzę z wymienionych dziedzin oraz przedstawić ją w sposób możliwie prosty i zrozumiały.

Realizujemy projekt z myślą o osobach niezaznajomionych z często skomplikowaną terminologią. Stąd nie znajdziesz tutaj bardzo szczegółowych opisów pełnych technicznego żargonu. :)

Baza terminów jest stale rozwijana. Jeżeli nie znalazłeś interesującej Cię definicji, możesz zasugerować nam jej opracowanie.

Pozostałe narzędzia

webspeed

Sprawdź jakość swojej strony www!

https://webspeed.intensys.pl/

whois

Sprawdź szczegółowe dane domeny (abonent, rejestrator, serwery dns, listy spamowe)

https://whois.intensys.pl/

gspot

Sprawdź pozycję strony w Google
dla wybranych słów kluczowych

https://gspot.intensys.pl/

Słownik pojęć

Słownik pojęć internetowo-reklamowych

https://slownik.intensys.pl/
Do góry
Facebook