Słownik pojęć
internetowo-reklamowych

Wpisz w poniższe pole termin, którego definicji szukasz.

odrobina cierpliwości...

Responsive web design Inne nazwy: RWD, strona responsywna

Strona internetowa zaprojektowana zgodnie z ideą RWD dopasowuje się automatycznie do ekranu urządzenia (komputera, tabletu, smartphona), na którym jest wyświetlana.

Stanowi alternatywę dla stron o stałej szerokości oraz dodatkowych wersji strony dedykowanych dla poszczególnych przedziałów rozdzielczości, w tym dla urządzeń mobilnych.

Nazwa Responsive Web Design nawiązuje do "odpowiadania" (ang. respond) na potrzeby użytkowników poprzez dostosowanie sposobu wyświetlania treści strony do wielkiści ekranu, jego orientacji (pion/poziom) oraz platformy sprzętowe urządzenia.

Reklama

Lista haseł

Zaproponuj hasło do opracowania!

Co to jest?

Właśnie przeglądasz słownik pojęć związanych z Internetem i branżą reklamową. Powstał, aby usystematyzować podstawową wiedzę z wymienionych dziedzin oraz przedstawić ją w sposób możliwie prosty i zrozumiały.

Realizujemy projekt z myślą o osobach niezaznajomionych z często skomplikowaną terminologią. Stąd nie znajdziesz tutaj bardzo szczegółowych opisów pełnych technicznego żargonu. :)

Baza terminów jest stale rozwijana. Jeżeli nie znalazłeś interesującej Cię definicji, możesz zasugerować nam jej opracowanie.

Pozostałe narzędzia

webspeed

Sprawdź jakość swojej strony www!

https://webspeed.intensys.pl/

whois

Sprawdź szczegółowe dane domeny (abonent, rejestrator, serwery dns, listy spamowe)

https://whois.intensys.pl/

gspot

Sprawdź pozycję strony w Google
dla wybranych słów kluczowych

https://gspot.intensys.pl/

Słownik pojęć

Słownik pojęć internetowo-reklamowych

https://slownik.intensys.pl/
Do góry
Facebook