Słownik pojęć
internetowo-reklamowych

Wpisz w poniższe pole termin, którego definicji szukasz.

odrobina cierpliwości...

Raster Inne nazwy: druk rastrowy

Farba drukarska nie nadaje się do rozcieńczenia w celu uzyskania wielu odcieni tej samej barwy. Można powiedzieć, że albo farba danego koloru zostaje nałożona w 100% swojej barwy, albo wcale. Celem uzyskania wielotonowego obrazu stosuje się technikę rastrową.

Polega ona na zadrukowaniu podłoża (najczęściej koloru białego) obrazem składającym się z drobnych kropek, ułożonych względem siebie w taki sposób, aby podczas oglądania wydruku z normalnej odległości tworzyły obraz o wielu odcieniach barwnych.

Współcześnie wyróżniamy trzy rodzaje rastra:

  • raster amplitudowy - środki poszczególnych punktów (kropek) oddalone są od siebie równomiernie na planie kwadratowej siatki. Kropki mogą różnić się wielkością i kształtem.
  • raster stochastyczny (raster fazowy lub inaczej częstotliwościowy) - wszystkie punkty są identycznej wielkości, zmianom ulegają natomiast odstępy między nimi (gęstość zadruku).
  • raster hybrydowy - połączenie oby wymienionych technik.
Reklama

Lista haseł

Zaproponuj hasło do opracowania!

Co to jest?

Właśnie przeglądasz słownik pojęć związanych z Internetem i branżą reklamową. Powstał, aby usystematyzować podstawową wiedzę z wymienionych dziedzin oraz przedstawić ją w sposób możliwie prosty i zrozumiały.

Realizujemy projekt z myślą o osobach niezaznajomionych z często skomplikowaną terminologią. Stąd nie znajdziesz tutaj bardzo szczegółowych opisów pełnych technicznego żargonu. :)

Baza terminów jest stale rozwijana. Jeżeli nie znalazłeś interesującej Cię definicji, możesz zasugerować nam jej opracowanie.

Pozostałe narzędzia

webspeed

Sprawdź jakość swojej strony www!

https://webspeed.intensys.pl/

whois

Sprawdź szczegółowe dane domeny (abonent, rejestrator, serwery dns, listy spamowe)

https://whois.intensys.pl/

gspot

Sprawdź pozycję strony w Google
dla wybranych słów kluczowych

https://gspot.intensys.pl/

Słownik pojęć

Słownik pojęć internetowo-reklamowych

https://slownik.intensys.pl/
Do góry
Facebook