Słownik pojęć
internetowo-reklamowych

Wpisz w poniższe pole termin, którego definicji szukasz.

odrobina cierpliwości...

Programmatic Inne nazwy: Programmatic buying

Zautomatyzowany system zakupu powierzchni reklamowych w Internecie umożliwiający dotarcie z przekazem (najczęściej personalizowanym) do określonej grupy, a nawet konkretnego klienta ("śledzonego" za pomocą tzw. cookies).

Reklamodawcy i wydawcy (serwisy oferujące powierzchnie reklamowe) korzystają z automatycznej platformy aukcyjnej, za pomocą której prowadzona jest w czasie rzeczywistym sprzedaż wyświetleń pojedynczych reklam lub całych kampanii.

Taki model zakupów określany jest mianem RTB (Real Time Bidding), a uczestnicy transakcji podzieleni są na DSP (Demand Side Platform) - stronę popytową (reklamodawców) oraz SSP (Supply Side Platform) - stronę podażową (wydawców).

Dzięki automatyzacji oraz dostępnych opcjach personalizacji i optymalizacji procesu zakupu powierzchni reklamowych możliwy jest m.in. retargeting czyli docieranie do klientów, którzy wcześniej wykazali zainteresowanie marką lub produktem (np. wchodząc na stronę internetową), co skutkuje przykładowo wyświetleniem stosownej reklamy w aktualnie czytanym artykule lub wynikach wyszukiwania.

Reklama

Lista haseł

Zaproponuj hasło do opracowania!

Co to jest?

Właśnie przeglądasz słownik pojęć związanych z Internetem i branżą reklamową. Powstał, aby usystematyzować podstawową wiedzę z wymienionych dziedzin oraz przedstawić ją w sposób możliwie prosty i zrozumiały.

Realizujemy projekt z myślą o osobach niezaznajomionych z często skomplikowaną terminologią. Stąd nie znajdziesz tutaj bardzo szczegółowych opisów pełnych technicznego żargonu. :)

Baza terminów jest stale rozwijana. Jeżeli nie znalazłeś interesującej Cię definicji, możesz zasugerować nam jej opracowanie.

Pozostałe narzędzia

webspeed

Sprawdź jakość swojej strony www!

https://webspeed.intensys.pl/

whois

Sprawdź szczegółowe dane domeny (abonent, rejestrator, serwery dns, listy spamowe)

https://whois.intensys.pl/

gspot

Sprawdź pozycję strony w Google
dla wybranych słów kluczowych

https://gspot.intensys.pl/

Słownik pojęć

Słownik pojęć internetowo-reklamowych

https://slownik.intensys.pl/
Do góry
Facebook