Słownik pojęć
internetowo-reklamowych

Wpisz w poniższe pole termin, którego definicji szukasz.

odrobina cierpliwości...

System Zarządzania Treścią Inne nazwy: CMS, Content Management System

Aplikacja on-line pozwalająca na łatwe administrowanie (dodawanie, aktualizowanie, usuwanie) struktury oraz treści strony internetowej. Zarządzanie poszczególnymi elementami strony odbywa się przy pomocy przeznaczonych do tego celu modułów.

Istnieje przynajmniej kilka typów i odmian systemów CMS. Różnią się one filozofią obsługi, elastycznością (możliwościami potencjalnej rozbudowy lub zmiany/dostosowania) i możliwościami.

Z punktu widzenia osoby zainteresowanej przygotowaniem strony internetowej z systemem CMS, równie istotny jest podział na:

  • darmowe systemy CMS - takie jak Wordpress, Drupal, Joomla i inne. Wyróżniają się powszechną dostępnością, dużą liczbą publikacji traktujących o ich obsłudze. Rozwijane są przez wielu programistów z całego świata. Istnieje wiele dodatkowych modułów możliwych do wykorzystania z takimi systemami, darmowe szablony i inne komponenty.
  • komercyjne systemy CMS - rozwijane przez konkretne firmy. Różnią się między sobą pod względem jakości. Wybierając system komercyjny dobrze jest poprosić o prezentację wersji demonstracyjnej. Komercyjne systemy CMS na ogół umożliwiają bardzo precyzyjne dopasowanie do indywidualnych wymagań danego projektu, przez co mogą znacznie lepiej spełniać swoje zadanie, będąc przy tym znacznie bardziej wydajne i prostsze w obsłudze. Dodatkowo CMS komercyjny w większości przypadków oferowany jest wraz ze wsparciem technicznym zapewnianym przez producenta.

Więcej na temat Systemów Zarządzania Treścią możesz przeczytać na naszym blogu: blog.intensys.pl/tag/33/cms/.

Zapraszamy również do sprawdzenia autorskiego systemu opracowanego przez intensys.pl: k-CMS.

Reklama

Lista haseł

Zaproponuj hasło do opracowania!

Co to jest?

Właśnie przeglądasz słownik pojęć związanych z Internetem i branżą reklamową. Powstał, aby usystematyzować podstawową wiedzę z wymienionych dziedzin oraz przedstawić ją w sposób możliwie prosty i zrozumiały.

Realizujemy projekt z myślą o osobach niezaznajomionych z często skomplikowaną terminologią. Stąd nie znajdziesz tutaj bardzo szczegółowych opisów pełnych technicznego żargonu. :)

Baza terminów jest stale rozwijana. Jeżeli nie znalazłeś interesującej Cię definicji, możesz zasugerować nam jej opracowanie.

Pozostałe narzędzia

webspeed

Sprawdź jakość swojej strony www!

https://webspeed.intensys.pl/

whois

Sprawdź szczegółowe dane domeny (abonent, rejestrator, serwery dns, listy spamowe)

https://whois.intensys.pl/

gspot

Sprawdź pozycję strony w Google
dla wybranych słów kluczowych

https://gspot.intensys.pl/

Słownik pojęć

Słownik pojęć internetowo-reklamowych

https://slownik.intensys.pl/
Do góry
Facebook