Słownik pojęć
internetowo-reklamowych

Wpisz w poniższe pole termin, którego definicji szukasz.

odrobina cierpliwości...

Portal

Jest to rozbudowana strona internetowa, która z założenia powinna być godna ustawienia jako strona startowa. Na portalu internetowym można znaleźć świeże wiadomości i artykuły, a także popularne usługi internetowe takie jak: poczta, czat, forum dyskusyjne, wyszukiwarka.

Nazwa "portal" nawiązuje do elementu architektonicznego będącego ozdobną bramą - tak samo portal ma być "bramą do Internetu".

Teoretycznie portalami można nazwać jedynie strony typu: Onet.pl, Wp.pl, Gazeta.pl, jednak często mylnie nazywa się w ten sposób wszelkie strony oferujące rozszerzoną funkcjonalność. Z tego względu powstało pojęcie "wortal", określające np. serwisy tematyczne lub inne rozbudowane strony internetowe, ale w praktyce nie jest ono zbyt rozpowszechnione.

Reklama

Lista haseł

Zaproponuj hasło do opracowania!

Co to jest?

Właśnie przeglądasz słownik pojęć związanych z Internetem i branżą reklamową. Powstał, aby usystematyzować podstawową wiedzę z wymienionych dziedzin oraz przedstawić ją w sposób możliwie prosty i zrozumiały.

Realizujemy projekt z myślą o osobach niezaznajomionych z często skomplikowaną terminologią. Stąd nie znajdziesz tutaj bardzo szczegółowych opisów pełnych technicznego żargonu. :)

Baza terminów jest stale rozwijana. Jeżeli nie znalazłeś interesującej Cię definicji, możesz zasugerować nam jej opracowanie.

Pozostałe narzędzia

webspeed

Sprawdź jakość swojej strony www!

https://webspeed.intensys.pl/

whois

Sprawdź szczegółowe dane domeny (abonent, rejestrator, serwery dns, listy spamowe)

https://whois.intensys.pl/

gspot

Sprawdź pozycję strony w Google
dla wybranych słów kluczowych

https://gspot.intensys.pl/

Słownik pojęć

Słownik pojęć internetowo-reklamowych

https://slownik.intensys.pl/
Do góry
Facebook