Słownik pojęć
internetowo-reklamowych

Wpisz w poniższe pole termin, którego definicji szukasz.

odrobina cierpliwości...

DDoS Inne nazwy: Distributed Denial of Service

Distributed Denial of Service (DDoS) jest jedną z odmian ataku DoS. Jego celem jest również uniemożliwienie działania serwera jako całego komputera lub wybranej usługi (np. serwera www czy serwera poczty) poprzez zalanie go nadmiarem odpowiednio spreparowanych informacji (i tym sposobem zajęcie wszystkich wolnych zasobów).

Charakterystyczną cechą DDoS jest to, że atak następuje nie z jednego, a z bardzo wielu źródeł jednocześnie, przez co bardzo trudne jest przeciwdziałanie tego rodzaju atakom.

Reklama

Lista haseł

Zaproponuj hasło do opracowania!

Co to jest?

Właśnie przeglądasz słownik pojęć związanych z Internetem i branżą reklamową. Powstał, aby usystematyzować podstawową wiedzę z wymienionych dziedzin oraz przedstawić ją w sposób możliwie prosty i zrozumiały.

Realizujemy projekt z myślą o osobach niezaznajomionych z często skomplikowaną terminologią. Stąd nie znajdziesz tutaj bardzo szczegółowych opisów pełnych technicznego żargonu. :)

Baza terminów jest stale rozwijana. Jeżeli nie znalazłeś interesującej Cię definicji, możesz zasugerować nam jej opracowanie.

Pozostałe narzędzia

webspeed

Sprawdź jakość swojej strony www!

https://webspeed.intensys.pl/

whois

Sprawdź szczegółowe dane domeny (abonent, rejestrator, serwery dns, listy spamowe)

https://whois.intensys.pl/

gspot

Sprawdź pozycję strony w Google
dla wybranych słów kluczowych

https://gspot.intensys.pl/

Słownik pojęć

Słownik pojęć internetowo-reklamowych

https://slownik.intensys.pl/
Do góry
Facebook