Słownik pojęć
internetowo-reklamowych

Wpisz w poniższe pole termin, którego definicji szukasz.

odrobina cierpliwości...

Tampodruk

Względnie prosta technika druku pośredniego służąca do wykonywania nadruków na nierównych, nieregularnych powierzchniach (np. długopisy, kubki, częsci samochodowe). Charakteryzuje się wysoką rozdzielczością i powtarzalnością.

Nadruk odbywa się w następujący sposób. Najpierw matryca (metalowa lub polimerowa z wytrawionym wzorem)  pokrywana jest farbą, której nadmiar usuwa się przy pomocy tzw. rakli. Następnie tampon (stempel wykonany z miękkiego i gładkiego materiału) dociskany jest do matrycy, co powoduje przeniesienie farby na jego powierzchnię. W ostatnim etapie tampon dociskany jest do powierzchni docelowej.

Reklama

Lista haseł

Zaproponuj hasło do opracowania!

Co to jest?

Właśnie przeglądasz słownik pojęć związanych z Internetem i branżą reklamową. Powstał, aby usystematyzować podstawową wiedzę z wymienionych dziedzin oraz przedstawić ją w sposób możliwie prosty i zrozumiały.

Realizujemy projekt z myślą o osobach niezaznajomionych z często skomplikowaną terminologią. Stąd nie znajdziesz tutaj bardzo szczegółowych opisów pełnych technicznego żargonu. :)

Baza terminów jest stale rozwijana. Jeżeli nie znalazłeś interesującej Cię definicji, możesz zasugerować nam jej opracowanie.

Pozostałe narzędzia

webspeed

Sprawdź jakość swojej strony www!

https://webspeed.intensys.pl/

whois

Sprawdź szczegółowe dane domeny (abonent, rejestrator, serwery dns, listy spamowe)

https://whois.intensys.pl/

gspot

Sprawdź pozycję strony w Google
dla wybranych słów kluczowych

https://gspot.intensys.pl/

Słownik pojęć

Słownik pojęć internetowo-reklamowych

https://slownik.intensys.pl/
Do góry
Facebook