Słownik pojęć
internetowo-reklamowych

Wpisz w poniższe pole termin, którego definicji szukasz.

odrobina cierpliwości...

Java

Obiektowy język programowania opracowany przez firmę Sun Microsystems (obecnym właścicielem jest Oracle). Podstawy języka takie jak wspomniana obiektowość, składnia, system zarządzania pamięcią czy wykonywanie kodu w tzw. maszynie wirtualnej zaczerpnięte zostały z języków Smalltalk oraz C++.

Właśnie dzięki wspomnianej maszynie wirtualnej aplikacje napisane w Javie mogą być uruchamiane na różnych platformach sprzętowych i pod kontrolą różnych systemów operacyjnych. Dzięki temu Java znalazła zastosowanie również w Internecie (chociaż głównie język ten wykorzystywany jest do tworzenia ambitniejszych aplikacji).

Dobrym przykładem praktycznego zastosowania Javy są choćby gry dostępne w serwisie kurnik.pl.

Reklama

Lista haseł

Zaproponuj hasło do opracowania!

Co to jest?

Właśnie przeglądasz słownik pojęć związanych z Internetem i branżą reklamową. Powstał, aby usystematyzować podstawową wiedzę z wymienionych dziedzin oraz przedstawić ją w sposób możliwie prosty i zrozumiały.

Realizujemy projekt z myślą o osobach niezaznajomionych z często skomplikowaną terminologią. Stąd nie znajdziesz tutaj bardzo szczegółowych opisów pełnych technicznego żargonu. :)

Baza terminów jest stale rozwijana. Jeżeli nie znalazłeś interesującej Cię definicji, możesz zasugerować nam jej opracowanie.

Pozostałe narzędzia

webspeed

Sprawdź jakość swojej strony www!

https://webspeed.intensys.pl/

whois

Sprawdź szczegółowe dane domeny (abonent, rejestrator, serwery dns, listy spamowe)

https://whois.intensys.pl/

gspot

Sprawdź pozycję strony w Google
dla wybranych słów kluczowych

https://gspot.intensys.pl/

Słownik pojęć

Słownik pojęć internetowo-reklamowych

https://slownik.intensys.pl/
Do góry
Facebook