Słownik pojęć
internetowo-reklamowych

Wpisz w poniższe pole termin, którego definicji szukasz.

odrobina cierpliwości...

NLP Inne nazwy: neuro-linguistic programming, programowanie neurolingwistyczne

Pojęcie z zakresu psychologii. Techniki związane z NLP są coraz częściej wykorzystywane w marketingu.

W dużym uogólnieniu, NLP stanowi zestaw pewnych zasad dotyczących funkcjonowania psychiki, procesów poznawczych i decyzyjnych człowieka oraz metod i narzędzi, pozwalających na efektywne wykorzystywanie tej wiedzy.

Techniki funkcjonujące w ramach NLP mogą być wykorzystywane do tzw. samodoskonalenia i motywacji, jednak znacznie częściej spotkać można publikacje traktujące o użyciu wspomnianych technik jako perswazji i manipulacji w procesie sprzedaży lub do innych, niekoniecznie etycznych metod poprawy własnego życia towarzyskiego (przykład: "PUA - Szkoła Uwodzenia").

Powoli pojawiają się również opracowania dotyczące etycznego NLP oraz przeciwdziałania wątpliwym moralnie technikom, nie cieszą się jednak aż tak dużą popularnością.

Reklama

Lista haseł

Zaproponuj hasło do opracowania!

Co to jest?

Właśnie przeglądasz słownik pojęć związanych z Internetem i branżą reklamową. Powstał, aby usystematyzować podstawową wiedzę z wymienionych dziedzin oraz przedstawić ją w sposób możliwie prosty i zrozumiały.

Realizujemy projekt z myślą o osobach niezaznajomionych z często skomplikowaną terminologią. Stąd nie znajdziesz tutaj bardzo szczegółowych opisów pełnych technicznego żargonu. :)

Baza terminów jest stale rozwijana. Jeżeli nie znalazłeś interesującej Cię definicji, możesz zasugerować nam jej opracowanie.

Pozostałe narzędzia

webspeed

Sprawdź jakość swojej strony www!

https://webspeed.intensys.pl/

whois

Sprawdź szczegółowe dane domeny (abonent, rejestrator, serwery dns, listy spamowe)

https://whois.intensys.pl/

gspot

Sprawdź pozycję strony w Google
dla wybranych słów kluczowych

https://gspot.intensys.pl/

Słownik pojęć

Słownik pojęć internetowo-reklamowych

https://slownik.intensys.pl/
Do góry
Facebook