Słownik pojęć
internetowo-reklamowych

Wpisz w poniższe pole termin, którego definicji szukasz.

odrobina cierpliwości...

SVG Inne nazwy: Scalable Vector Graphics

Specyfikacja formatu opartego na XML, służącego do tworzenia dwuwymiarowej grafiki wektorowej - zarówno statycznej jak i dynamicznej (np. interaktywnej, czy animowanej).

Obrazy SVG mogą być zapisane w postaci plików tekstowych lub osadzone np. w kodzie HTML.

Za pomocą SVG możliwe jest generowanie nie tylko prostych obiektów geometrycznych, ale również animacji oraz efektów specjalnych (filtrów, gradientów, przezroczystości).

Dodatkowo, jako że SVG od początku tworzony był z myślą o zastosowaniu na stronach WWW, możliwe jest ingerowanie w obrazy SVG przy pomocy Javascript-u oraz szablonów styli (CSS).

W niektórych zastosowaniach SVG prawdopodobnie zastąpi inne technologie (np. Flash), ponieważ nie wymaga dodatkowej "wtyczki" do przeglądarki oraz zdecydowanie lepiej integruje się z treścią strony.

Reklama

Lista haseł

Zaproponuj hasło do opracowania!

Co to jest?

Właśnie przeglądasz słownik pojęć związanych z Internetem i branżą reklamową. Powstał, aby usystematyzować podstawową wiedzę z wymienionych dziedzin oraz przedstawić ją w sposób możliwie prosty i zrozumiały.

Realizujemy projekt z myślą o osobach niezaznajomionych z często skomplikowaną terminologią. Stąd nie znajdziesz tutaj bardzo szczegółowych opisów pełnych technicznego żargonu. :)

Baza terminów jest stale rozwijana. Jeżeli nie znalazłeś interesującej Cię definicji, możesz zasugerować nam jej opracowanie.

Pozostałe narzędzia

webspeed

Sprawdź jakość swojej strony www!

https://webspeed.intensys.pl/

whois

Sprawdź szczegółowe dane domeny (abonent, rejestrator, serwery dns, listy spamowe)

https://whois.intensys.pl/

gspot

Sprawdź pozycję strony w Google
dla wybranych słów kluczowych

https://gspot.intensys.pl/

Słownik pojęć

Słownik pojęć internetowo-reklamowych

https://slownik.intensys.pl/
Do góry
Facebook