Słownik pojęć
internetowo-reklamowych

Wpisz w poniższe pole termin, którego definicji szukasz.

odrobina cierpliwości...

Szablon Inne nazwy: template

Szablon określa układ logiczny i wygląd (design) strony internetowej.

Z praktycznego punktu widzenia służy również do oddzielenia od siebie elementów takich jak kod zarządzający stroną (najczęściej napisany w PHP), treść (przechowywana w bazie danych) oraz właśnie wygląd strony.

Dzięki takiemu podejściu zastosowanemu podczas projektowania strony, możliwe jest później dokonanie zmian w wyglądzie (szablonie) strony bez znacznego ingerowania w dwa pozostałe elementy.

Istnieje wiele tzw. "darmowych szablonów" lub "gotowych szablonów" dostępnych do kupienia w Internecie. Nie zalecamy tego rozwiązania. Ogólnodostępne szablony są często powielane (wiele stron może wykorzystywać te same szablony) i nie odzwierciedlają zbyt dobrze specyfiki konkretnego Klienta. Bardziej niż ozdobą są czymś na wzór "kwiatka do kożucha". Jeżeli zależy Ci na dobrym wizerunku - lepiej zdecydować się na przygotowania indywidualnej szaty graficznej i szablonu.

Reklama

Lista haseł

Zaproponuj hasło do opracowania!

Co to jest?

Właśnie przeglądasz słownik pojęć związanych z Internetem i branżą reklamową. Powstał, aby usystematyzować podstawową wiedzę z wymienionych dziedzin oraz przedstawić ją w sposób możliwie prosty i zrozumiały.

Realizujemy projekt z myślą o osobach niezaznajomionych z często skomplikowaną terminologią. Stąd nie znajdziesz tutaj bardzo szczegółowych opisów pełnych technicznego żargonu. :)

Baza terminów jest stale rozwijana. Jeżeli nie znalazłeś interesującej Cię definicji, możesz zasugerować nam jej opracowanie.

Pozostałe narzędzia

webspeed

Sprawdź jakość swojej strony www!

https://webspeed.intensys.pl/

whois

Sprawdź szczegółowe dane domeny (abonent, rejestrator, serwery dns, listy spamowe)

https://whois.intensys.pl/

gspot

Sprawdź pozycję strony w Google
dla wybranych słów kluczowych

https://gspot.intensys.pl/

Słownik pojęć

Słownik pojęć internetowo-reklamowych

https://slownik.intensys.pl/
Do góry
Facebook