Słownik pojęć
internetowo-reklamowych

Wpisz w poniższe pole termin, którego definicji szukasz.

odrobina cierpliwości...

Spam Inne nazwy: niechciana poczta, ube, uce

Spam to inne określenie na niechcianą, niezamówioną pocztę. Najczęściej wiadomości tego typu mają charakter reklamowy (UCE). Jednak zdarzają się również wiadomości spamowe niekomercyjne (UBE), np. apele organizacji charytatywnych czy ekologicznych, partii politycznych czy prośby o pomoc.

Zjawisko spamu nie ogranicza się tylko do poczty elektronicznej. Występuje również w przypadku komunikatorów oraz na forach internetowych.

Podstawową cechą spamu jest fakt, iż pojedyncza wiadomość jest rozsyłana do bardzo wielu użytkowników, którzy nie zamówili lub nie wyrazili zgody na przesłanie wiadomości.

Prawnie kwestię spamu w Polsce reguluje Ustawa o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną.

Sam termin "SPAM" pochodzi od produkowanej przez Hormel Foods konserwy mielonki wieprzowej i jest skrótem od Spiced Ham. Nawiązanie do tego produktu pojawiło się w znanym skeczu Monty Pythona, który zdaje się świetne oddawać ideę niechcianej poczty - link.

Reklama

Lista haseł

Zaproponuj hasło do opracowania!

Co to jest?

Właśnie przeglądasz słownik pojęć związanych z Internetem i branżą reklamową. Powstał, aby usystematyzować podstawową wiedzę z wymienionych dziedzin oraz przedstawić ją w sposób możliwie prosty i zrozumiały.

Realizujemy projekt z myślą o osobach niezaznajomionych z często skomplikowaną terminologią. Stąd nie znajdziesz tutaj bardzo szczegółowych opisów pełnych technicznego żargonu. :)

Baza terminów jest stale rozwijana. Jeżeli nie znalazłeś interesującej Cię definicji, możesz zasugerować nam jej opracowanie.

Pozostałe narzędzia

webspeed

Sprawdź jakość swojej strony www!

https://webspeed.intensys.pl/

whois

Sprawdź szczegółowe dane domeny (abonent, rejestrator, serwery dns, listy spamowe)

https://whois.intensys.pl/

gspot

Sprawdź pozycję strony w Google
dla wybranych słów kluczowych

https://gspot.intensys.pl/

Słownik pojęć

Słownik pojęć internetowo-reklamowych

https://slownik.intensys.pl/
Do góry
Facebook