Słownik pojęć
internetowo-reklamowych

Wpisz w poniższe pole termin, którego definicji szukasz.

odrobina cierpliwości...

Saas Inne nazwy: Software as a Service, oprogramowanie jako usługa

Model dystrybucji oprogramowania, wg nowej terminologii rodzaj "chmury" (od ang. cloud computing).

Oprogramowanie znajduje się na serwerze (serwerach) usługodawcy i udostępniane jest Klientom przez Internet. Większość operacji związanych z funkcjonowaniem aplikacji wykonywana jest po stronie serwera. Użytkownik widzi tylko gotowy efekt.

Takie rozwiązanie eliminuje konieczność instalacji i konfiguracji oprogramowania na komputerze użytkownika. Do minimum ograniczone są problemy z kompatybilnością czy wymaganiami sprzętowymi. Natomiast ciężar odpowiedzialności za właściwe funkcjonowanie aplikacji, jej aktualizacje oraz pomoc techniczną spoczywa w pełni na dostawcy.

Inaczej wygląda również kwestia opłat związanych z użytkowaniem oprogramowania. Najczęściej zamiast jednorazowej opłaty licencyjnej stosowany jest cykliczny abonament.

Reklama

Lista haseł

Zaproponuj hasło do opracowania!

Co to jest?

Właśnie przeglądasz słownik pojęć związanych z Internetem i branżą reklamową. Powstał, aby usystematyzować podstawową wiedzę z wymienionych dziedzin oraz przedstawić ją w sposób możliwie prosty i zrozumiały.

Realizujemy projekt z myślą o osobach niezaznajomionych z często skomplikowaną terminologią. Stąd nie znajdziesz tutaj bardzo szczegółowych opisów pełnych technicznego żargonu. :)

Baza terminów jest stale rozwijana. Jeżeli nie znalazłeś interesującej Cię definicji, możesz zasugerować nam jej opracowanie.

Pozostałe narzędzia

webspeed

Sprawdź jakość swojej strony www!

https://webspeed.intensys.pl/

whois

Sprawdź szczegółowe dane domeny (abonent, rejestrator, serwery dns, listy spamowe)

https://whois.intensys.pl/

gspot

Sprawdź pozycję strony w Google
dla wybranych słów kluczowych

https://gspot.intensys.pl/

Słownik pojęć

Słownik pojęć internetowo-reklamowych

https://slownik.intensys.pl/
Do góry
Facebook