Słownik pojęć
internetowo-reklamowych

Wpisz w poniższe pole termin, którego definicji szukasz.

odrobina cierpliwości...

CSS sprites

Jeden z tzw. "trików CSS". Polega na połączeniu wielu, pozornie niezależnych elementów graficznych wykorzytywanych na stronie internetowej w jedną całość (jeden plik). Następnie przy pomocy odpowiednich reguł CSS odpowiednie elementy graficzne są przypisywane do właściwych struktur strony.

Przykład pliku CSS sprite:

Podstawową zaletą tej techniki jest zmniejszenie czasu potrzebnego na załadowanie i wyświetlenie strony. W miejsce wielu osobnych grafik (dla każdej nawiązywane jest indywidualnie połączenie HTTP) pobierany jest tylko jeden plik.

Reklama

Lista haseł

Zaproponuj hasło do opracowania!

Co to jest?

Właśnie przeglądasz słownik pojęć związanych z Internetem i branżą reklamową. Powstał, aby usystematyzować podstawową wiedzę z wymienionych dziedzin oraz przedstawić ją w sposób możliwie prosty i zrozumiały.

Realizujemy projekt z myślą o osobach niezaznajomionych z często skomplikowaną terminologią. Stąd nie znajdziesz tutaj bardzo szczegółowych opisów pełnych technicznego żargonu. :)

Baza terminów jest stale rozwijana. Jeżeli nie znalazłeś interesującej Cię definicji, możesz zasugerować nam jej opracowanie.

Pozostałe narzędzia

webspeed

Sprawdź jakość swojej strony www!

https://webspeed.intensys.pl/

whois

Sprawdź szczegółowe dane domeny (abonent, rejestrator, serwery dns, listy spamowe)

https://whois.intensys.pl/

gspot

Sprawdź pozycję strony w Google
dla wybranych słów kluczowych

https://gspot.intensys.pl/

Słownik pojęć

Słownik pojęć internetowo-reklamowych

https://slownik.intensys.pl/
Do góry
Facebook